O čom je advent?

 

Bola som vychovávaná tak, že cez sviatky má byť rodina spolu. Či už sa jedná o sviatky ako sú Vianoce, či Veľká noc, alebo o sviatky konkrétnych ľudí ako sú narodeniny, meniny a rôzne životné udalosti.

 

Dnes máme pre mňa už 25tu 1.adventnú nedeľu, no ak sa dobre pamätám, prvú, ktorú oslávim sama. Už štvrtý deň som PN, a tak si nemôžem dovoliť niekam ísť. Nakoľko som chorá, nie je ani dobré, aby prišiel niekto za mnou.

 

Vždy som si hovorila, že nikto by nemal byť sám. Či už na sviatky, alebo v bežné dni. Ako malá som bývala často sama a samota mi dokonca vyhovovala. Teraz je tomu však inak. Málokedy som rada, keď som sama.

 

Samozrejme všetko má svoje klady aj zápory. Človek si väčšinou neuvedomí hodnotu vecí a ľudí, kým ich nezačne postrádať.

 

Viem, ľudia naokolo vedia byť otravní a človek by sa najradšej utiahol do samoty, čo najďalej od hluku. Ale potom sú tu dni, keď potrebujeme byť s niekym.

 

Milovala som ten hluk a zhon, keď som bývala s našimi. Nikdy som nebola sama. Ak zrovna aj neboli naši doma a brat sa niekde túlal, stále som nebola sama. U našich je taký zverinec, že by si mohli pýtať vstupné, keď k nim príde návšteva. Ak ste zrovna nezakopli o korytnačku, tak ste preskakovali psa, či utekali pred jeho neutíchajúcim záujmom. Teraz sa do toho všetkého stíha ozývať ešte aj šedý operenec v tínedžerskom veku. A to som samozrejme nespomenula všetky zvery. 🙂

 

Prosto, aj v takom zhone sa dá nájsť krása. Vo všetkom sa dá nájsť. Mne síce zrovna chýba ten zhon, no takisto som rada, že môžem práve teraz odpočívať a liečiť sa.

 

Či si práve sám alebo nie, nájdi tú krásu, ktorá na teba čaká. Pretože krása okamihu sa dá nájsť všade a za každých okolností.

 

Prajem ti krásnu a (s)pokojnú 1. adventnú nedeľu. 🙂

Tvoja L.

 

P.S: Kým som dopísala článok, prišiel ma na skok pozrieť priateľ. Aj keď má toho teraz veľa, našiel si chvíľku. Predsa len nebude tento deň iba o samote. 🙂

1
Zanechaj mi odkaz :)

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Prečo je dôležité vyjadriť svoje pocity | dennikpozitivnehomyslenia.sk Recent comment authors
  Subscribe  
Najnovšie Najstaršie Väčšina hlasovala
Upozorni
trackback

[…] tu prvú adventnú nedeľu. Minulý rok som takto písala o prvej adventnej samote, ale dnes to bude trošku o […]