Máme tu máj. Zimné oblečenie môžeme už konečne (na väčšine územia) zas na nejaký čas zavrieť do skrine. Všade už na nás číhajú nielen slnečné lúče, ale aj množstvo hmyzu, ktoré po zime nevie čo skôr. Dni bývajú dlhšie a ja sa z toho neskutočne teším. 🙂

Určite aj ty si si už na sebe všimol blahodárne účinky slniečka, ktoré sa na nás po tých temných uzimených mesiacoch nevie vynadívať. Na mňa vplýva slnečné svetlo ako droga. Všeobecne som nikdy drogu nezobrala a alkohol pijem minimálne, ale slnečné počasie ma vždy zaplaví nesmiernym pocitom šťastia a pokoja. Samozrejme mi toľko svetla vypaľuje oči, ako inak, ale z bezpečnej vzdialenosti je to krásny pohľad na taký slnečný deň.

Máj ako mesiac sa spája s láskou. Možno práve preto, že máj je mesiac jarný, kedy sa po temnejších mesiacoch všetko preberá opäť k životu, príroda odhaľuje svoju krásnu farebnosť a všetko sa zdá byť veselšie a príjemnejšie. Ľudia sa na seba viac usmievajú, aj keď možno sa len škeria do svetla a v mysli hľadajú slnečné okuliare. Kto vie.

Milujem prechádzky. Zbožňujem, keď je vonku pekne, keď kvitnú čerešne a keď sa môžem kochať vŕbami, ktoré mám tak rada. Našťastie sa u mňa ešte neobjavili príznaky alergie, o to viac si to užívam.

Občas, keď si tak idem po ulici a vonku je tak krásne, začnem si predstavovať ako tancujem v šatách so širokou sukňou. Bosá si poskakujem po teplej zemi a usmievam sa do slnka. Tiež si predstavuješ tie šaty červené? 🙂

Krásny slnečný deň ti prajem! Usmej sa do svetla, či na niekoho. Je to naozaj krásny pocit. Hlavne, ak to niekto opätuje. 🙂

L.

Mgr. Lesana Vaneková

Zakladateľka projektu Denník pozitívneho myslenia

Snažím sa žiť, nie len prežívať. Často som potrhlá a infantilná. Všímam si veci, ktoré si mnohí nevšímajú a teším sa z maličkostí.

Viem, že sú chvíle, kedy nejde všetko podľa našich predstáv. Vtedy sa treba nakopnúť. Sú to chvíle, kedy treba začať hľadať svoj zmysel. 

Ja nachádzam zmysel v tom, byť šťastná a plná lásky. A tú radosť a lásku sa aj touto formou snažím posielať ďalej. 🙂