Stretol si sa už s tým, že na teba nejaký film urobil poriadny dojem? Premýšľal si nad dejom celé hodiny, či dni?

V prvej časti som ti spomenula 9 inšpiratívnych filmov, z toho 1 film som ešte nevidela. V druhej časti to bolo 10 filmov, z toho 2 som nevidela.

 

Aj v tejto časti bude zas o jeden filmík naviac oproti ostatným. Spomeniem 11 filmov. Na 3 z nich sa ešte len chystám.

 

Príjemnú zábavu. 🙂

 

 

Zdroj: smh.com.au

Zelená míľa (The Green Mile) 

         Veľa z nás už tento film videlo. Krásny a dojímavý. Veľmi realisticky opisuje posledné dni ťažkých zločincov. A nielen zločincov. Hlavného hrdinu hrá Tom Hanks. Robí dozorcu vo väznici na úseku, kam chodia zločinci pred popravou. Tento úsek volajú Zelená míľa. Privedú tam však väzňa, ktorý sa dozorcovi vôbec nepodobá na zločinca. Po príchode tohoto nezvyčajného chlapa sa začnú diať zázraky.

 

Zdroj: static.rogerebert.com

Klik, život na diaľkové ovládanie (Click)

Adam Sandler ako chlapík, ktorý sa snaží mať svoj život pod kontrolou. Dostane sa mu diaľkového ovládača, ktorým si vie čas rôzne posúvať a on toho samozrejme využije. Má to však svoju daň a po čase začne ovládač preberať kontrolu nad jeho životom. Pekne je tam vidno, ako sa človek stále za niečím ženie a pritom si nestíha vychutnávať prítomnosť.

 

Zdroj: cityhangaround.com

Fontána (The Fountain) 

Veľmi zaujímavý film. Musela som si ho viackrát pozrieť a vždy sa k nemu rada vrátim. Aj tak mám dojem, že som ho stále úplne nepochopila. Hrá tam môj veľmi obľúbený herec Hugh Jackman. Príbeh zobrazuje akoby tri reinkarnácie muža. V jednej je dobyvateľom, ktorý hľadá fontánu večnej mladosti. V druhej je vedcom, ktorý hľadá liek na rakovinu pre svoju ženu, ktorá umiera. V tretej je v ďalekej budúcnosti vo vesmíre. V každom živote však objavuje tajomstvá lásky, smrti a znovuzrodenia.

 

Zdroj: wordpress.com

Osudový dotyk (The Butterfly Effect) 

Ashton Kutcher ako Evan zdedil schopnosť preniesť sa do minulosti. Tieto schopnosti chce využiť na to, aby napravil svoje chyby a stretol sa s láskou svojho života. Vymkne sa mu to však z rúk. Už dlho som tento film nevidela, no pamätám si, ako sa stále snažil všetko napraviť tak, aby bol nakoniec s tou, ktorú miluje. Ako by si jeho schopnosti využil ty?

 

Zdroj: mediacentrum.sk

Dánske dievča (The Danish Girl)  

Eddie Redmayne je úžasný herec. Zbožňujem ho. To, ako zahral Stephena Hawkinga v Teórii všetkého, je neskutočné. A takisto táto rola mu úplne sadla. Ten zahrá snáď čokoľvek. Úchvatné! Film Dánske dievča je o nadanom maliarovi, v ktorom sa postupne prebúdza žena. Jeho manželka ho v tom podporuje, aj keď je jasné, že tým stráca svoju životnú lásku. Príbeh, ktorý poukazuje aj na silu lásky, hoc nevšednej.

 

Zdroj: scifi-universe.com

Som legenda (I Am Legend) 

Will Smith si tu zahral vedca Nevilla, ktorý po šírení nebezpečného a neliečiteľného vírusu ostal na Zemi celkom sám . Voči vírusu je totižto imúnny. Avšak úplne sám nie je. Zmutované obete vírusu ho sledujú a čakajú na vhodnú chvíľu, aby sa ho zbavili. Neville sa tak snaží zo svojej krvi vyrobiť liek. To jediné ho ešte drží pri živote. Myšlienka, že sa to ešte stále dá napraviť. Na jeho ceste ho sprevádza vlčiak. Kvôli ktorému si ten film už asi nepozriem. Zas by som plakala. 🙂

 

Zdroj: port-network.com

Medzi riadkami (Freedom Writers) 

Film je založený na bestselleri The Freedom Writers Diary. Krásny a pútavý príbeh o učiteľke, ktorá bojuje s predsudkami autorít a snaží sa zmeniť životy svojich študentov. Film sa odohráva na pôde školy, v ktorej je násilie a rasové napätie na každodennom poriadku. Učiteľka si postupne získava dôveru jej študentov. Tí jej začnú rozprávať svoje príbehy a začne sa tak meniť nielen ich pohľad na svet, ale aj ich životy.

 

Zdroj: filmy-serialy-online.tv

Sedem životov (Seven Pounds) 

Áno, aj v tomto filme hrá Will Smith. Ide o príbeh muža s veľmi smutným tajomstvom. Zaujímavým spôsobom sa snaží zmeniť život siedmym osobám. Jediné, čo majú tieto osoby spoločné je, že zúfalo potrebujú pomoc. Viac ti nepoviem, pretože by to stratilo tú pútavosť príbehu. Neskutočne zaujímavý príbeh, ktorý určite tak ľahko nevymažeš z pamäti. Naozaj to stojí za to.

 

 

Filmy, ku ktorým som sa ešte nedostala, no je to len otázkou času a priorít:

 

Zdroj: titulky.net

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol (Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann)

V domove dôchodcov sa chystá veľká narodeninová oslava pre 100-ročného deduška. Ten je však príliš vitálny na to, aby ostal v papučiach v húpacom kresle. Rozhodne sa, že utečie. Vylezie z okna a vydá sa na nepredvídateľný výlet. Čo sa stane ďalej? Netuším. Ak si to už videl, nenašepkávaj mi, prosím. 🙂

 

Zdroj: port-network.com

V zajatí rýchlosti (The World’s Fastest Indian) 

Natočené podľa skutočnosti. Anthony Hopkins tu hrá muža, ktorého celoživotným snom je byť najrýchlejší. 40 rokov zdokonaľuje svoj stroj z roku 1920. Vydá sa s ním na rýchlostné preteky, kde spraví rýchlostný rekord, ktorý dodnes nebol prekonaný. Príbeh sa sústredí na cestu muža, ktorý sa snaží splniť si svoj najväčší sen a nikdy sa nevzdáva.

 

 

Zdroj: csfd.cz

Bhután, hľadanie šťastia  

Slovenský dokument o zabudnutej krajine, kde ľudia uctievajú všetko živé. Vnútorný pokoj je tu cennejší než zhon po materiálnych veciach. Harmónia s prírodou je princíp, ktorý je nadriadený všetkému ostatnému. Dobrý kráľ sa tam stará o blaho poddaných. A namiesto hrubého domáceho produktu presadzuje hrubé domáce šťastie. Malé himalájske kráľovstvo si zvolilo svoju vlastnú cestu. Na toto sa veru teším. 🙂

 

 

Tak čo, ktorý z nich sa ti pozdáva najviac? 🙂

 

Teším sa na tvoje komentáre.

 

Tvoja L.

 

Mgr. Lesana Vaneková

Zakladateľka projektu Denník pozitívneho myslenia

Snažím sa žiť, nie len prežívať. Často som potrhlá a infantilná. Všímam si veci, ktoré si mnohí nevšímajú a teším sa z maličkostí.

Viem, že sú chvíle, kedy nejde všetko podľa našich predstáv. Vtedy sa treba nakopnúť. Sú to chvíle, kedy treba začať hľadať svoj zmysel. 

Ja nachádzam zmysel v tom, byť šťastná a plná lásky. A tú radosť a lásku sa aj touto formou snažím posielať ďalej. 🙂