Stretol si sa už s tým, že na teba nejaký film urobil poriadny dojem? Premýšľal si nad dejom celé hodiny, či dni?

 

V prvej časti som spomenula 9 filmov, z toho 1 film som ešte nevidela.

 

Tentokrát mám pre teba 10 inšpiratívnych filmov, z ktorých som 2 ešte nevidela.

Pusťme sa teda do toho. Príjemnú zábavu. 🙂

 

5-element

Zdroj: twitter.com

Piaty element (The Fifth Element)

Začnem mojím najobľúbenejším filmom. 🙂 Piaty element som si zamilovala už ako malé dievča. Milujem totiž scifi. Ideou filmu je záchrana sveta v podobe lásky. Na Zem sa totiž rúti obrovské zlo a jediné, čo môže ľudstvo zachrániť, je piaty element.

 

 

 

posli-to-dalej

Zdroj: horroria.com

Pošli to ďalej (Pay It Forward)

Jeden z tých známejších. Mladý chlapec Trevor má za domácu úlohu vymyslieť spôsob, ako zmeniť svet naokolo. Trevor jeden nájde a hneď začne od seba. Nájde si troch ľudí, ktorým chce pomôcť. Miesto vďaky ich poprosí, aby poslali pomoc ďalším trom. Krásny film o snahe o ľudskú spolupatričnosť.

 

 

 

joe-black

Zdroj: femcafe.com

Zoznámte sa, Joe Black (Meet Joe Black)

Film o živote a smrti. Pre mediálneho magnáta Williama si príde Smrť. Umožní mu časový odklad za možnosť dozvedieť sa čo-to o ľuďoch. V podobe mladého muža menom Joe ale vstúpi do života nielen Williamovi, ale aj jeho dcére. Smrť tak spozná, čo je to láska.

 

 

 

forrest-gump

Zdroj: sorrisi.com

Forrest Gump (Forrest Gump)

Áno, viem, že si ho už asi videl, no nedať ho do môjho rebríčka by bol veľký omyl. Forrest robil odmalička to, čo sa mu povedalo. Osvedčeným pravidlom bolo, že keď sa dostane do problémov, má utekať. Forrest tak uteká veľkú časť svojho života, pretože vždy sa nájde nejaký problém. Nakoniec však spozná, že na svete sú aj iné riešenia ako útek.

 

velryby

Zdroj: csfd.cz

Veľký zázrak (Big Miracle)

Film Veľký zázrak, alebo aj Máme radi veľryby, bol natočený podľa skutočného príbehu. Je o reportérovi a aktivistke, ktorí sa snažia zachrániť rodinku majestátnych veľrýb, ktoré uviazli pod ľadom Severného ľadového oceánu. Veľmi dojímavý film o túžbe pomôcť a o spolupatričnosti.

 

 

 

hviezdny-prach

Zdroj: aktuality.sk

Hviezdny prach (Stardust)

Hlavný hrdina Tristan je zamilovaný do miestnej krásavice. Urobil by pre ňu čokoľvek. Vyberie sa teda do sveta za tajomnou stenou a prisľúbi jej, že jej odtiaľ prinesie padlú hviezdu. Netuší však, že hviezda na svete získala podobu krásneho dievčaťa. Hviezda má v tomto svete neuveriteľnú hodnotu a každý sa ju snaží získať. Hlavní hrdinovia tak majú čo robiť, aby Hviezdu ochránili. Popri tom sa do Hviezdy Tristan zamiluje a vyzerá to, že jeho city budú opätované. 🙂 Aj v tomto príbehu je zobrazené, ako veľmi je láska dôležitá.

 

 

 

 

zivot-je-krasny

Zdroj: alainelkanninterviews.com

Život je krásny (Life Is Beautiful)

Film začína krásnym príbehom lásky. Hlavný hrdina Guido sa zamiluje do pôvabnej Dory a snaží sa získať jej lásku. Vezmú sa a narodí sa im syn. Po piatich rokoch šťastného manželstva je však Guido kvôli svojmu židovskému pôvodu odvlečený spolu so synom do koncentračného tábora. Pred svojim synom predstiera, že všetko je len hra, aby ho uchránil od hrozných okolností. Ide o ďalší z filmov, pri ktorých odporúčam veľa vreckoviek…

 

gravitacia

Zdroj: wired.com

Gravitácia (Gravity)

Hlavnou hrdinkou filmu je Sandra Bullock. Hrá doktorku Ryan, ktorá je na svojej prvej vesmírnej misii. Behom rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe a Ryan zostane vo vesmíre s kolegom Mattom (George Clooney) celkom sama. Ich vesmírna loď je zničená. Obaja majú strach, pretože vedia, že niet akejkoľvek šance na záchranu. Paradoxne, jediný spôsob záchrany je pokračovať v ceste do vesmíru. Tento film som videla v 3D prevedení. Musím priznať, že mi z toho bolo dosť nevoľno.

 

 

Na záver dva filmy, ktoré som ešte nevidela, no budem sa snažiť to v dohľadnej dobe napraviť. 🙂

 

 

yes-man

Zdroj: myplex.in

Yes man (Yes Man)

Slávny komik Jim Carrey ako rozvedený Carl, ktorý sa uzatvoril pre celým svetom. Carl absolvuje seminár, ktorý mu zmení celý život. Na všetko totiž  bude odpovedať áno. Trúfol by si si aj ty odpovedať na všetko áno?

 

 

 

cista-dusa

Zdroj: csfd.cz

Čistá duša (A Beautiful Mind)

Ďalší príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami. Ide o príbeh nositeľa Nobelovej ceny, Johna Forbese Nashe ml.. John bol prijatý na prominentnú univerzitu s povesťou mimoriadne talentovaného matematika. Žije si vo svojom vlastnom svete a dokonca nechodí ani na prednášky. Je posadnutý túžbou po objavení originálnej myšlienky a vysokú školu opustí ako vedec, ktorý svojou matematickou teóriou vyvracia ekonomické tézy, ktoré boli považované za nemenné. Získa výborné postavenie, založí si rodinu. Jedného dňa však jeho žena zistí, že John trpí závažnou psychickou poruchou.

 

Zaujal ťa niektorý film a plánuješ si ho pozrieť? Daj mi vedieť svoj názor.

 

Teším sa na tvoje komentáre 🙂

 

Tvoja L.

Mgr. Lesana Vaneková

Zakladateľka projektu Denník pozitívneho myslenia

Snažím sa žiť, nie len prežívať. Často som potrhlá a infantilná. Všímam si veci, ktoré si mnohí nevšímajú a teším sa z maličkostí.

Viem, že sú chvíle, kedy nejde všetko podľa našich predstáv. Vtedy sa treba nakopnúť. Sú to chvíle, kedy treba začať hľadať svoj zmysel. 

Ja nachádzam zmysel v tom, byť šťastná a plná lásky. A tú radosť a lásku sa aj touto formou snažím posielať ďalej. 🙂